REKLAMA

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem (VIDEO, FOTO)

|

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem (VIDEO, FOTO)

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 19 osób działających w grupie i przeszukano 28 lokali. Zabezpieczono 70 nielegalnych automatów do gier, ponad pół mln złotych w gotówce, wysokiej klasy samochody, elektronikę oraz dokumentację finansową.

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 19 osób na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego.

To osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej z grami hazardowymi. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe a także dostawę oraz serwis maszyn do gier.

Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych na terenie obydwu województw, w tym pilnie strzeżony przez członków grupy magazyn przeznaczony do składania i przechowywania nielegalnych automatów do gier wraz ze znaczną ilością elektroniki, służącą do ich instalacji.

W trakcie realizacji, w którą zaangażowanych było ponad 120 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, oprócz 70 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości ponad 500 tysięcy zł, wysokiej klasy samochody osobowe o łącznej wartości ok. 270 tysięcy złotych, samochody dostawcze o wartości 85 tys. złotych, telefony komórkowe, elektronikę stanowiącą części składowe automatów oraz zapiski z rozliczeń finansowych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wszystkim 19 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej. Czyny te kwalifikowane są z art. 258 par.1 kk, art. 107 par. 3 kks w związku z art. 107par.1 kks, w związku z art. 37 par.1 pkt.2 i 5 kks, w związku art. 6 par. 2 kks ). Wśród zatrzymanych, w wieku od 25 do 50 lat, jest 18 obywateli Polski i 1 ob. Ukrainy. Wobec 6 osób, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Dokonano także zabezpieczenia na nieruchomości o szacowanej wartości ok. 320 tysięcy zł.

To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. W sprawie prowadzonej od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, zgromadzono obszerną dokumentację procesową, co pozwoliło na zatrzymanie sprawców przestępstwa i przedstawienie im zarzutów. Jak ustalono, w trakcie działalności grupy wykorzystano do nielegalnej działalności 460 automatów do gier, a zabezpieczono łącznie 507 urządzeń.

Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy.

Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

KAS w Rzeszowie

02-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.