REKLAMA

Rowerzyści do dzieła! Trzeba “nabić” kilometrów

RZESZÓW. W rowerowym rankingu stolica Podkarpacia na razie daleko w tyle. Rzeszów zajmuje dopiero 51 miejsce.

Rywalizacja polskich miast o dizajnerskie stojaki rowerowe nabiera tempa. Rowerzyści przejechali już ponad pół miliona kilometrów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. A minął dopiero pierwszy miesiąc akcji. Kilometrów przybywa  w rekordowym tempie, a ranking pokazuje niezwykłą mobilizację rowerzystów z mniejszych miejscowości.

Chrzanów, Jarocin, Stalowa Wola, Byczyna – to tylko niektóre przykłady miast, które aktualnie znajdują się w gronie potencjalnych laureatów. Rywalizacja trwa do końca sierpnia i wtedy okaże się ostatecznie, gdzie Fundacja Allegro All For Planet postawi swoje stojaki rowerowe. Aktualny ranking można śledzić tutaj.

Rzeszów uplasował się na 51 pozycji z 1685 przejechanymi kilometrami.

Przypomnijmy, do rywalizacji o stojaki rowerowe dla swojego miasta może się włączyć każdy. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerze. Każdy przejechany kilometr zasila konto wybranego miasta, a uczestnikowi daje szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne. W 20 miastach, których mieszkańcy przejadą największy dystans, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe.

unnamed

Widzimy niezwykłą mobilizację rowerzystów z różnych zakątków Polski. Mieszkańcy motywują się wzajemnie w mediach społecznościowych, drukują plakaty, organizują wspólne przejazdy. Także niektóre szkoły włączyły się w akcję, a ich uczniowie systematycznie „kręcą kilometry” dla swojego miasta. Bardzo nas to cieszy i udowadnia, że wszystkie miejscowości mają równe szanse w naszej rywalizacji – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

To już czwarta edycja kampanii „Kręć Kilometry”, a stojaki fundacji służą rowerzystom w 29 miastach, w 120 różnych lokalizacjach. Po tegorocznej edycji przybędzie kolejne 100 stojaków rowerowych. Na uczestników rowerowej rywalizacji czekają nagrody indywidualne, w  tym stylowe rowery Batavus, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe.

Bezpłatną aplikację, która umożliwia walkę o stojaki można dla iOS można pobrać tutaj, a dla android tutaj.

unnamed7

oprac. za: Fundacja Allegro All For Planet

03-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rowerzysci-do-dziela-trzeba-nabic-kilometrow