REKLAMA

„Rowerowy czerwiec z Policją” w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę policjanci z rzeszowskiej komendy rozpoczną „Rowerowy czerwiec z Policją”. To kontynuacja ubiegłorocznych działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. W każdą niedzielę czerwca, na terenie miasteczka rowerowego przy obiektach ROSIR-u, policjanci będą służyć pomocą przede wszystkim rowerzystom, oferując m.in. pomoc w nauce bezpiecznego korzystania z jednośladów.

303-161301

Foto: Podkarpacka Policja

Działania „Rowerowy czerwiec z Policją” policjanci zainicjują w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na terenie miasteczka rowerowego obok kortów tenisowych ROSIR-u. To wspólne przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. W działaniach wspierają funkcjonariuszy również pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić pod okiem policjantów znajomość przepisów i umiejętności poruszania się rowerem w symulowanych warunkach, jakie stwarza miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porady policjantów, którzy objaśnią zasady ruchu drogowego, zinterpretują wątpliwości dotyczące znaków, obowiązujących przepisów lub sytuacji drogowych.

Policjanci podpowiedzą, jak prawidłowo powinien wyposażony być rower. Będą również zachęcali do używania elementów podnoszących bezpieczeństwo tj. kaski i kamizelki odblaskowe. W punkcie konsultacyjnym podczas zabawy z policjantami, rozwiązując proste zadania, dzieci poznają podstawowe zasady ruchu i podstawowe przepisy drogowe, a najmłodsi będą mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi.

Policjanci zapraszają wszystkich chętnych rowerzystów w najbliższą i każdą kolejną niedzielę czerwca do miasteczka rowerowego przy obiektach ROSIR-u w Rzeszowie.

Źródło: Podkarpacka Policja

02-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rowerowy-czerwiec-z-policja-w-rzeszowie-4829-00r2kc