REKLAMA

Rowerem przez Podkarpacie. Powstanie prawie 500 km nowych tras rowerowych.

PODKARPACIE/RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na wykonanie ścieżek rowerowych w całym rejonie. Do końca września przyszłego roku na Podkarpaciu ma powstać około 430 km nowych tras za kwotę prawie 65 mln zł.

Początkiem marca poznamy firmy które już wkrótce będą wykonywać na Podkarpaciu trasy rowerowe. Cała inwestycja jest częścią dużego ogólnopolskiego projektu, który ma łączyć 5 województw. Na Podkarpaciu ma przybyć ok. 430 km dróg specjalnie przygotowanych dla rowerzystów.

Trasa rowerowa zacznie się w miejscowości Podlesina na granicy z województwem lubelskim i przebiegnie przez m.in. Narol, Horyniec Zdrój, Dynów, Kraczkową, Łańcut, Leżajsk, Ulanów; koniec tego fragmentu będzie w Trześni na granicy z woj. świętokrzyskim.

Ogólnopolski projekt ma połączyć województwo warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. W sumie powstanie blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu „Trasy rowerowe w Polsce wschodniej” przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 procent stanowi dofinansowanie unijne.

 

rower1

ZDJ.: sxc.hu

26-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rowerem-przez-podkarpacie-powstanie-prawie-500-km-nowych-tras-rowerowych