REKLAMA

Rosyjska armia otacza Ukrainę. “Plan już się rozpoczął” (MAPA, ANKIETA)

ŚWIAT.  Cały świat z niepokojem patrzy na wschód Europy, gdzie wokół Ukrainy zaciska się pętla stworzona przez rosyjskie siły zbrojne. Na Twitterze zaprezentowano mapy pokazujące, jak w przeciągu trzech tygodni zwiększyła się liczba rosyjskich żołnierzy i militarnego sprzętu przetransportowanego na granicę z Ukrainą. – Nie ma co upiększać sytuacji. Wszystko wskazuje na to, iż plan rosyjskiej inwazji w pewnym sensie już się rozpoczął – powiedział w sobotę wieczorem w rozmowie z BBC premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Szeroko komentowany jest wczorajszy wywiad, którego stacji BBC udzielił premier Wielkiej Brytanii Boris Jonhson.

Obawiam się, że scenariusz, który obserwujemy w ostatnim czasie, pod względem skali, mógłby być największą wojną w Europie od 1945 roku – zaznaczył.

Nie ma co upiększać sytuacji. Wszystko wskazuje na to, iż plan rosyjskiej inwazji w pewnym sensie już się rozpoczął – dodał.

– Sytuacja jest poważna, zbliża się do punktu, którego wszyscy się obawiają. Możliwości dialogu się wyczerpują. Zapewniam, że Sojusz jest przygotowany i jest jednością, a przewodnictwo USA jednoznaczne – mówił z kolei w piątek wieczorem prezydent Polski Andrzej Duda. – Nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno dojdzie do eskalacji. Najważniejsze jest, by zachować spokój i nie ulec prowokacji, a jednocześnie stać razem i u boku Ukrainy. Zachód jest zjednoczony. Jesteśmy gotowi, zdecydowani; jeśli dojdzie do aktu agresji, odpowiedź będzie bardzo twarda.

Informacje uzyskiwane przez wywiad państw zachodnich nie napawają optymizmem.

Wokół Ukrainy zaciska się pętla stworzona przez rosyjskie siły zbrojne. Na Twitterze opublikowano mapy pokazujące, jak na przestrzeni trzech tygodni zmieniła się liczebność rosyjskich wojsk zlokalizowanych przy granicy z Ukrainą oraz na Białorusi.

27 stycznia 2022

18 lutego 2022

grafika poglądowa

Czy ROSJA zaatakuje militarnie UKRAINĘ? Weź udział w ANKIECIE – kliknij

źródło: Red., BBC, Twitter – CSIS, Konrad Muzyka – Rochan Consulting

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Mapa możliwego ataku Rosji na Ukrainę. Czy to przeddzień wojny? (VIDEO, ANKIETA)

PODKARPACIE: Liczba żołnierzy i sprzętu rośnie (FOTO)

Gdzie zlokalizowane zostaną obiekty dla uchodźców z Ukrainy? Urzędnicy nabierają wody w usta (ANKIETA)

20-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)