REKLAMA

Rosja zaatakowała Ukrainę! Eksplozje, syreny. Giną ludzie (VIDEO)

ŚWIAT. Spełnia się najczarniejszy scenariusz dotyczący inwazji Rosji na Ukrainę. W nocy Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie operacji wojskowej w Donbasie. – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – zaznaczył prezydent Rosji. Ostrzeliwanych jest wiele miast u naszych wschodnich sąsiadów. – Modlę się za Ukrainę – powiedział prezydent USA Joe Biden.

Do zmasowanego ataku na Ukrainę doszło około godziny 4:00 polskiego czasu.

Armia Władimira Putina uderzyła z kilku kierunków, między innymi z terenu Białorusi i Krymu. Zaatakowanych zostało wiele ukraińskich miast, w tym stolica Kijów, Charków, Mariupol i inne. Wszędzie słychać syreny przeciwlotnicze.

Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – zagroził prezydent Rosji Władimir Putin.

W wielu miastach Ukrainy słychać było wybuchy, Rosja przeprowadziła ataki rakietowe na infrastrukturę i straż graniczną – powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Ukraina zdecydowała się wprowadzić stan wojenny. Według tamtejszego ministerstwa spraw wewnętrznych, w porannych atakach zginęło wiele osób.

Przed godziną 7:00 o aktualnej sytuacji mówił rzecznik polskiego rządu Piotr Müller. Video z konferencji w nagłówku.

Wkrótce więcej informacji.

AKTUALIZACJE:

Bombardowane są ukraińskie lotniska, między innymi Kijów-Boryspol, Nikołajew, Kramatorsk, Chersoń. Płonie również lotnisko wojskowe w Charkowie.

LOT odwołał wszystkie rejsy na Ukrainę.

Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – zagroził prezydent Rosji Władimir Putin.

Ostrzeliwane przedmieścia Charkowa


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Onet.pl, Twitter (OSINTtechnical, Christo Grozev, TIME), Facebook (Katalkizmy w Polsce i na świecie, Kancelaria Premiera)

artykuł edytowany


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)