REKLAMA

Rok szkolny za pasem. Policjanci sprawdzili oznakowanie dróg w okolicach szkół

REGION. Podkarpaccy policjanci zakończyli przegląd dróg przed rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym. W ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzali stan infrastruktury drogowej na placach, terenach szkół i przedszkoli.

Każdego roku, jeszcze przed zakończeniem wakacji, policjanci podejmują działania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w okolicach szkół. Przegląd dróg, przeprowadzony przez podkarpackich policjantów, zakończył się wczoraj.

Funkcjonariusze skontrolowali między innymi właściwe oznakowanie przejść dla pieszych, znaki drogowe informujące o znajdującej się w pobliżu szkole oraz stan urządzeń zabezpieczających na drogach w rejonach szkół i przedszkoli. O stwierdzonych nieprawidłowościach i uchybieniach policjanci poinformowali zarządców poszczególnych dróg, którzy zobowiązali się do ich niezwłocznego usunięcia.

Najczęściej ujawniane nieprawidłowości:

  1. Znaki pionowe – umieszczone zbyt nisko, niezgodnie ze szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
  2. Braki w oznaczeniu pionowym tj.:
  • brak tabliczek pod znakiem D-6 „przejście dla pieszych”,
  • brak znaków A-17 „dzieci”,
  • brak znaków T-27 „przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci” w wieku od 7 do 15 lat, przede wszystkim w pobliżu szkół,
  • niewidoczne znaki z powodu zasłaniających je drzew,
  • zamalowane znaki,
  • ograniczenie prędkości.

Źródło: KWP

01-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)