REKLAMA

Rodzina z Afganistanu zatrzymana w Bieszczadach

PODKARPACIE.  26 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej w bieszczadzkich Stuposianach zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi być ojciec i jego dwaj 17-letni synowie, którzy pieszo przekroczyli granicę Ukraińsko – Polską.

STRAZ

W lesie straż graniczna zatrzymała trzech wyziębniętych mężczyzn w odległości ok. pół kilometra od granicy z Ukrainą. Nie posiadali przy sobie dokumentów. Przyznali, że są z Afganistanu i idą do Niemiec, gdzie mają znajomych. Granicę Ukraińsko – Polską przekroczyli pieszo.

W placówce otrzymali oni ciepły posiłek, a jeden z nich był wyziębnięty na tyle, że potrzebował pomocy medycznej. Był nim 17 – letni mężczyzna, który razem z bratem bliźniakiem oraz 70 – letnim ojcem postanowili wyruszyć za lepszym życiem.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z zatrzymanymi. Zostaną oni umieszczeni w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu lub zostaną przewiezieni na Ukrainę.

ZDJ. Bieszczadzka Straż Graniczna

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rodzina-z-afganistanu-zatrzymana-w-bieszczadach