PODKARPACIE. 26 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej w bieszczadzkich Stuposianach zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi być ojciec i jego dwaj 17-letni synowie, którzy pieszo przekroczyli granicę Ukraińsko – Polską.
W lesie straż graniczna zatrzymała trzech wyziębniętych mężczyzn w odległości ok. pół kilometra od granicy z Ukrainą. Nie posiadali przy sobie dokumentów. Przyznali, że są z Afganistanu i idą do Niemiec, gdzie mają znajomych. Granicę Ukraińsko – Polską przekroczyli pieszo.
W placówce otrzymali oni ciepły posiłek, a jeden z nich był wyziębnięty na tyle, że potrzebował pomocy medycznej. Był nim 17 – letni mężczyzna, który razem z bratem bliźniakiem oraz 70 – letnim ojcem postanowili wyruszyć za lepszym życiem.
Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z zatrzymanymi. Zostaną oni umieszczeni w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu lub zostaną przewiezieni na Ukrainę.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.