REKLAMA

Rodzice apelują o pomoc dla chorego Kubusia – istnieje szansa, że chłopiec zacznie mówić

Bez słowa mija jego każdy dzień, bez słowa zasypia i bawi się. Dziecko skazane na samotność tylko dlatego, że nie może wyrazić tego, co czuje. Rodzice apelują o pomoc dla małego Kuby, chorego na brak ciała modzelowatego i Zespół Dandy’ego-Walkera.

big_37fe7c30-609a-4877-8572-9872d6a4aff0

Foto: Materiał nadesłany

Kubuś swoje życie rozpoczął od ciężkiej walki, urodził się w zamartwicy, zakażony wodami płodowymi, otrzymał 2 punkty w skali Apgar. Musiał zostać restytuowany, najprawdopodobniej dostał niedotlenienia mózgu. Po urodzeniu, zamiast wrócić z nami do domu, trafił na miesiąc do Szpitala w Rzeszowie. Tam otrzymał diagnozę: brak Ciała Modzelowatego i Zespół Dandy-Walkera.

– Od tej chwili wiedzieliśmy, że będziemy musieli o niego walczyć, jak tylko wróci do domu. Rokowania lekarzy wskazywały na to, że syn może nie poruszać się o własnych siłach. Nie braliśmy tego pod uwagę i dzisiaj Kubuś chodzi! – mówią zdeterminowani rodzice chłopca.

content_collage123

Foto: Materiał nadesłany

Przez pierwsze cztery lata Kuba mimo postępów ruchowych, intelektualnie odbiegał sporo od rówieśników. Kubuś był zamknięty w sobie, nie zwracał uwagi na osoby przebywające w jego otoczeniu, miał silne objawy wskazujące na Autyzm. Chociaż Kuba nie potrafi mówić, jego rozumienie cały czas się rozwija. Z nieprawdopodobną chęcią korzysta z zajęć logopedycznych. Na wiadomość, pojedzie do Krakowa na turnus – skacze z radości i nie może się doczekać zajęć. Wierzy, że mu te zajęcia pomagają. Kubuś jest już na tyle duży, że zrozumiał, jak ważna jest mowa.

– Widzimy, jak jej brak przeszkadza mu w zabawach z rówieśnikami, a nas najbardziej bolą momenty, w których Kubuś zaczepiony przez kolegów/rówieśników nie mogąc nic odpowiedzieć na zadane pytanie – uśmiecha się i odchodzi smutny na bok. Przez brak mowy, nawet najzwyklejsze sytuacje życiowe sprawiają mu ogromną trudność i przykrość. Kubuś jak inne dzieci ma swoje zainteresowania, uwielbia motory i wszystko, co jest z nimi związane. Jakby było wspaniale o tym z nim porozmawiać. – stwierdzają rodzice Kubusia.

Istnieje szansa, że chłopiec zacznie mówić! I Ty możesz się do tego przyczynić. Wystarczy wejść na stronę: https://www.siepomaga.pl/kuba-koryga i wpłacić dowolną kwotę.

Przeszczep komórek macierzystych przerasta możliwości finansowe rodziców, którzy apelują o wsparcie dla chłopca. Pieniądze pozwolą zorganizować wyjazd do Bangkoku, gdzie Kubuś otrzyma sześć dawek komórek macierzystych.

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rodzice-apeluja-o-pomoc-dla-chorego-kubusia-istnieje-szansa-ze-chlopiec-zacznie-mowic-353