REKLAMA

Rocznica powstania warszawskiego

Już w najbliższą środę, w Rzeszowie odbędą się uroczystości oddania chwały uczestnikom powstania warszawskiego. Oprócz odświętnego apelu i złożenia kwiatów, na dzieci i młodzież czekają ciekawe warsztaty edukacyjne. 

foto: Pixabay

Apel poległych rozpocznie się o godzinie 17. podpomnikiem Pamięci Armii Krajowej, przy ulicy Armii Krajowej. Następnie uroczyście zostaną złożone kwiaty.

Powstanie warszawskie wybuchło 74 lata temu, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17. W kościele Świętego Krzyża przy ulicy 3 Maja, o godzinie 18  zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych i zamordowanych.

Od godziny 10:30 do 14 w oddziale Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena 23, będą prowadzone zajęcia edukacyjne. Zatytułowane ”Młodzież w Powstaniu Warszawskim”. Będą to bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Podczas tego wydarzenia będą prowadzone liczne konkursy historyczne. A poza tym także turnieje gier z nagrodami.

Można się zapisać dzwoniąc pod numer17 860 60 54. Ilość miejsc jest ograniczona.

Powstanie warszawskie trwało 63 dni. Zginęły tysiące powstańców. Warto uczcić ich cześć.

31-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rocznica-powstania-warszawskiego-rz2mt