REKLAMA

Rocznica lokacji Rzeszowa

661 rocznica nadania przywileju lokacyjnego stała się okazją do przyznania  tytułów „Zasłużony dla  Miasta Rzeszowa”. Doniosła i ważna dla stolicy naszego województwa uroczystość  odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej. Gratulacje dla laureatów złożył również wicemarszałek Wojciech Buczak, reprezentujący tego dnia zarząd województwa.

Zaszczytne tytuły odbierali tego dnia ks. Ireneusz Folcik i Zygmunt Solarski . Pierwszy, związany przez lata z parafią pw. Św. Józefa na rzeszowskim Staromieściu, działał również jako społecznik i duszpasterz akademicki . Z kolei drugi wyróżniony, reprezentujący przez dekady rzeszowski oddział PTTK, wytrwale promował turystykę krajoznawczą i aktywny tryb życia, zwłaszcza wśród młodzieży. Prezentując sylwetki obu zasłużonych dla Rzeszowa, podkreślono ich ponadprzeciętny wysiłek na rzecz dobra wspólnoty lokalnej i przykładną realizację służby obywatelskiej i patriotycznej.
Powyższe zasługi wspomniał w swoim wystąpieniu również wicemarszałek Buczak. Gratulując laureatom wyraźnie zaznaczył, że jest rzeczą nieocenioną dla rozwoju miasta, że kolejne pokolenia rzeszowian mogły spotkać na swojej drodze życiowej właśnie takich wychowawców. Po tym przemówieniu wręczył jeszcze wyróżnionym listy gratulacyjne do marszałka Władysława Ortyla oraz upominki.
Uroczystość oprócz części oficjalnej wzbogacona była o część kulturalną. Publiczność, która szczelnie wypełniła salę widowiskową filharmonii, mogła wysłuchać również występu artystów, w tym znanego rzeszowskiego jazzmana i kompozytora Vitolda Reka. Po nich zebrani goście zostali zaproszeni na bankiet.
Mateusz Werner
Kancelaria Zarządu
19-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rocznica-lokacji-rzeszowa-adm007