REKLAMA

Rockowa Noc 2021 w Rzeszowie – rozpiska godzinowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Organizowany przez Estradę Rzeszowską Festiwal Rockowa Noc nabiera rozpędu. Edycję 2021 zaplanowano na dwa dni, podczas których odbędą się przesłuchania zespołów konkursowych, koncert laureata i aż 6 koncertów gwiazd. Na scenie na Bulwarach zagrają między innymi Myslovitz, Armia, 1984 i House of Death (nowy projekt Titusa).

27 i 28 sierpnia odbędzie się już szesnasta edycja Rockowej Nocy. To wyjątkowy festiwal w dobrym klimacie muzycznym, na który składają się przegląd zespołów muzycznych, które nie podpisały jeszcze kontraktów z wytwórnią fonograficzną, a chcą pokazać swój dorobek szerokiej publiczności i koncerty gwiazd.

Do tej pory festiwal trwał jeden dzień – w tym roku muzyczne atrakcje zaplanowano aż na dwa dni, podczas których odbędą się przesłuchania zespołów konkursowych, koncert laureata i aż 6 innych koncertów. Nie zabraknie artystów z dużym gronem wiernych fanów.

 

Rockowa Noc 27 sierpnia: Przegląd zespołów konkursowych, koncerty W.S.K. i House of Death

Rockowa Noc 2021 tradycyjnie rozpocznie się przesłuchaniem zespołów konkursowych. Uczestnicy wykonają po jednym utworze własnego autorstwa i jednym z repertuaru Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout.

Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł, 36 godzin nagraniowych w Estrada Studio, statuetkę im. Tadeusza Nalepy oraz możliwość zaprezentowania swojego muzycznego dorobku podczas drugiego dnia festiwalu (koncert laureata). Przewidziano też nagrodę za najciekawszą aranżację utworu T. Nalepy. To także statuetka im. artysty, 1000 zł nagrody pieniężnej i 18 godzin do wykorzystania w Estrada Studio.

Po konkursowych zmaganiach w programie zaplanowano koncerty W.S.K i House of Death.

 

Koncerty W.S.K to „rock’n’roll dobry jak pierogi z tłuczonym szkłem”. W.S.K to rzeszowski zespół, którego korzenie sięgają 1991 roku, wykonujący muzykę będącą połączeniem punk i hard rocka oraz metalu. W warstwie tekstowej grupa nie stroni od satyry społecznej i ironicznego opisu rzeczywistości, co w połączeniu z energetyczną muzyką daje trudną do zaszufladkowania mieszankę wybuchową.

 

House  of Death także nie  jest typowym zespołem, jakich  wiele na naszym rynku muzycznym  –  to „masakrycznie dobry mechanizm” stworzony przez  cztery świetnie uzupełniające się  osobowości –  Adama Bielczuka, Titusa, Juana  Carlosa Cano i Sajmona znanego z  My Riot. Koncerty House  Of Death są  celebracją  heavy  metalu w najczystszej  postaci, emanacją dźwiękowej potęgi  brzmienia gitar, perkusji  i głosu.

 

Rockowa Noc 28 sierpnia: Koncert laureata i aż 4 koncerty gwiazd: Myslovitz, Armia, 1984 i RoseMerry

Program drugiego dnia Rockowej Nocy 2021 także będzie pełen muzycznych atrakcji. Na start zagra laureat konkursu wyłoniony dzień wcześniej. Dalej szykują się mocne brzmienia i artyści, którzy mogą pochwalić się dużym gronem wiernych fanów. Mowa o Myslovitz, Armii, 1984 i laureacie Rockowej Nocy 2020 – zespole RoseMerry.

 

Najpierw rockowy miód na nasze uszy wyleje RoseMerry.

Zespół powstał w 2018 roku w Rzeszowie i szybko wypłynął na szerokie muzyczne wody. RoseMerry inspirują się Led Zeppelin, a ich znaki rozpoznawcze to kwiaty i rock n’ roll. Sukcesy zespołu to między innymi wygrana na Rockowej Nocy 2020 i pierwsze miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na Plaży Paprocany w Tychach 2019.

 

1984 to kolejna rzeszowska formacja, którą usłyszymy na Rockowej Nocy 2021. To żywa legenda polskiej muzyki alternatywnej, a jej historia trwa nieprzerwanie od 1985 roku. Przeboje 1984 charakteryzują się nowatorskim oryginalnym brzmieniem oraz poetyckimi tekstami Piotra Mizernego Liszcza. Pomimo wielu przeciwności, zmieniającej się koniunktury i mody, zespół nadal podąża jedynym w swoim rodzaju artystycznym szlakiem.

 

Po koncercie 1984 na rockowej scenie na Bulwarach stanie zespół ARMIA, który powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego ( Brygada Kryzys , Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

Zespół Armia wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny  muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – głos , Amadeusz Kaźmierczak – perkusja, Dariusz Budkiewicz – gitara basowa,  Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński –gitara. Ostatnim wydawnictwem  ARMII jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Ta ma charakter  wizyjno-apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

 

Finałem Rockowej Nocy 2021 będzie koncert kapeli Myslovitz.

To jeden z najważniejszych zespołów rockowych polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 30 lat. Grupa została założona w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojtka Powagę oraz Jacka i Wojtka Kuderskich. Cztery lata później do zespołu dołączył Przemysław Myszor.

Myslovitz ma na swoim koncie 10 płyt, które rozeszły się w ponad pół milionie egzmeplarzy. Wielkie przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich rozgłośniach radiowych. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis. Myslovitz są dwukrotnymi laureatami MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie nagradzani Fryderkiem przez Akademię Fonograficzną jak również są laureatami Paszportów „Polityki“, Superjedynek, Yach Festiwal i wielu innych nagród. W 2022 roku zespół będzie obchodził jubileusz 30-lecia swojej działalności. Z tej okazji w przygotowaniu jest nowa płyta.

 

ROCKOWA NOC 2021 – PROGRAM:

27 sierpnia (piątek)

14.00 – 24.00 – Rockowy Zlot Foodtrucków

18.00 – 20.00 – przesłuchania zespołów

18.00 – 18.15 – Perspective Band

18.20 – 18.35 – Deep Alley

18.40 – 18.55 – SimpliCity

19.00 – 19.15 – Fast Fingers

19.20 – 19.35 – Aching Sky

19.40 – 19.55 – Hard Sound

20.15 – 21.15 – koncert zespołu WSK

21.15 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW

21.30 – 22.30 – House of Death

 

28 sierpnia (sobota)

12.00 – 24.00 – Rockowy Zlot Foodtrucków

17.00 – 17.45 – Koncert laureata konkursu

18.00 – 19.00 – Koncert zespołu RoseMerry

19.15 – 20.15 – Koncert zespołu 1984

20.30 – 21.30 – Koncert zespołu Armia

21.45 – 23.00 – Koncert zespołu Myslovitz

Do wejścia na teren imprezy nie są potrzebne żadne wejściówki. Zapraszamy w rejon sceny na Bulwarach – do strefy koncertowej wpuścimy tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne.

Szczegóły dotyczące Rockowej Nocy można znaleźć TUTAJ: http://rockowanoc.pl/

 

Rockowy Zlot Food trucków

Uczestnicy Rockowej Nocy 2021 będą mogli nakarmić nie tylko ducha, ale i ciało. Koncertom będzie towarzyszył Rockowy Zlot Food trucków.

Estrada Rzeszowska zaprasza na festiwal także motocyklistów, którzy czują rockowy klimat.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska / materiały prasowe

 

26-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)