REKLAMA

Rockowa Noc 2018: Znamy finalistów, którzy wystąpią na Bulwarach

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc to impreza odbywająca się w stolicy Podkarpacia. Festiwal od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród odbiorców, jak i zespołów startujących w konkursie.

unnamed_1

Foto: Materiał nadesłany

XIII edycja Rockowej Nocy odbędzie się 22 września 2018 r. na rzeszowskich Bulwarach. Na scenie w tym roku zaprezentują się: Skazani – laureat poprzedniej edycji konkursu oraz grupa Brown. Brown to rzeszowski zespół rockowy/metalowy, który ma na swoim koncie kilkaset zagranych koncertów oraz 3 studyjne albumy, a już niebawem światło dzienne ujrzy ich najnowsze wydawnictwo – “Trzy słońca”.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Illusion. Ilusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. to właśnie Tomasz Lipnicki wraz z zespołem grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Ich utwory, jak „Nóż”, „Vendetta” i „Wojtek” pokolenia polskich gitarzystów grają z zamkniętymi oczami.

Rockowa Noc to także konkurs młodych zespołów rockowych. Spośród zgłoszeń nadesłanych do konkursu z całej Polski, jury wybrało pięć zespołów, które zagrają podczas koncertu finałowego. Przegląd zespołów konkursowych rozpocznie się o godzinie 16.30 na scenie na Bulwarach. Do finału zakwalifikowały się zespoły:

  • Panta Koina z Lublina – zespół od 2009 r. tworzy autorską muzykę punk rockową z elementami m.in. metalu, alternative oraz post-punk. W warstwie lirycznej dominują teksty autorskie, ale zespół wykonuje także muzykę do poezji.
  • Royal Age z Warszawy – grupa łączy w sobie wiele gatunków muzyki metalowej: w ich twórczości słuchać wpływy doom metalu, a także miejscami thrash i death metalu. Kapela miesza ciężkie brzmienia z religijnymi tekstami.Mr. Moon z Krakowa – to energiczna mieszanka mocnego, południowego hard rocka i nieprzewidywalnego, emocjonalnego rock&rolla. Ich wielkimi atutami są energia, jaką dzielą się na scenie oraz chwytliwe melodie i teksty,
  • K.A.C. z Krakowa – to stosunkowo młody zespół, który powstał w styczniu 2018 roku, choć członkowie zespołu to dość doświadczeni muzycy, którzy swoje umiejętności rozwijali w poprzednich projektach,
  • Insist z Leżajska – to zespół 5 facetów, których łączy pasja słuchania i tworzenia dobrej, mocnej muzyki. Ich autorski materiał opiera się głownie na ciężkich brzmieniach i wpadających w ucho riffach opatrzonych solidnym perkusyjnym groovem,
  • Fern Eyes z Rzeszowa – to zespół młody duchem i stażem powstały w maju 2017r. Zwycięstwem w konkursie “Triolkowe Konfrontacje” w Rzeszowie 2018 zdobył miejsce w finale konkursu Rockowa Noc 2018.

W konkursie Rockowa Noc przyznawane są dwie nagrody: Statuetka Nalepy przyznawana przez jury oraz Nagroda Publiczności, którą przyznają słuchacze Polskiego Radia Rzeszów w głosowaniu SMSowym.

Zespoły zakwalifikowane do finału będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Głosowanie SMS będzie prowadzone od dnia 14.09.2018 r. od godz. 20:00 do dnia 22.09.2018 r. do godz. 18:15, jednak głosowanie nie może zostać zamknięte przed zakończeniem prezentacji ostatniego zespołu. Głosy otrzymane po zamknięciu głosowania, tzn. od 18:15:01 lub po wykonaniu ostatniego utworu, jeżeli nastąpiło po godzinie 18:15:01, nie będą brane pod uwagę w obliczaniu jego wyniku. Aby zagłosować trzeba wysłać SMS na numer 71601 (koszt 1,23 zł brutto), w treści wiadomości wpisując nazwę festiwalu, czyli rockowanoc oraz nazwę zespołu, na który oddajemy głos: rockowanoc.nazwazespołu. Głosujący mogą wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 22 września ok. godz. 19.30 podczas finału Rockowej Nocy na Bulwarach Rzeszowskich.

19-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rockowa-noc-2018-znamy-finalistow-ktorzy-wystapia-na-bulwarach-5792