REKLAMA

Remont ulic w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozpoczyna się remont ulic w centrum Rzeszowa. Pojawią się utrudnienia, które odczują kierowcy samochodów oraz pasażerowie miejskich autobusów.

remont
Foto: pixabay.com

Ruszył remont ulic: Siemieńskiego, Fredry, Batorego i Styki. Koszt modernizacji to około 50 milionów złotych, jednak sporą część kosztów pokryją środki unijne.

W związku z przebudową ulic śródmieściu w najbliższy poniedziałek, tj. 8 lutego o godzinie 12:00 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Siemieńskiego. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy – poinformował wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko.

Wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ulicy Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. Odcinek ulicy Siemieńskiego (znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Generała Maczka a terenem za mostem na Przyrwie) zostanie wyłączony z ruchu.

Kierowcy, chcąc dostać się na ulicę Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ulicy Ciepłowniczej do ulicy Siemieńskiego.

W związku z trwającą inwestycją od poniedziałku wprowadzone zostają także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie ulegają rozkłady jazdy linii numer: N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.

05-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

remont-ulic-w-rzeszowie-utrudnienia-6805-00r2kc