REKLAMA

Remont fontanny przy skwerze Górskiego

RZESZÓW. Od kilku dni w Rzeszowie trwa remont fontanny przy skwerze im. Kazimierza Górskiego. Znajdująca się nieopodal ratusza fontanna przeciekała. Z tego powodu zaplanowano remont, który będzie kosztował około 30 tysięcy złotych.Dodatkowo zostanie wymieniona kostka leżąca przy fontannie. W jej miejsce zostaną ułożone granitowe płyty. Zakończenie remontu planowane jest do końca przyszłego tygodnia.

Zdecydowaliśmy się na remont, ponieważ woda wylewała się na kostkę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa – dodatkowo pomiędzy obydwoma trójkątami fontanny zostaną także ułożone granitowe płyty – dodaje rzecznik.

Fontanna przy rzeszowskim ratuszu ma już 7 lat. Składa się z dwóch granitowych trójkątów. To jej drugi remont. Wcześniej była już zdewastowana przez chuliganów, którzy wlali do niej środki chemiczne, w skutek czego został uszkodzony filtr. Teraz fontanna jest monitorowana.

Rzeszów ma w sumie 7 fontann. Najsłynniejsza, multimedialna znajduje się obok Zamku, kolejna w Parku Miejskim im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego, trzecia przed Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego, następna przy placu Wolności, wspomniana w tytule przy rzeszowskim ratuszu oraz dwie fontanny: okrągła i  kaskadowa znajdują się w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego i ul. Pułaskiego.

25-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

remont-fontanny-przy-skwerze-gorskiego