REKLAMA

Rekrutacja do drużyny seniorów klubu Rugby Rzeszów

Po udanej próbie budowy drużyn juniorskich, klub Rugby Rzeszów podejmuje kolejną – wzmocnienie drużyny seniorów. Zainteresowani będa mogli pojawić się na środowej rekrutacji.

24250862_10159753034320615_973488079_o

Foto: Materiał nadesłany

W Rzeszowie rugby istnieje od 8 lat, jednak dopiero od jednego, dwóch sezonów ludzie skupieni wokół rzeszowskiego rugby starają się budować drużynę w sposób profesjonalny. Klub współpracuje ze szkołami, prowadzi wiele akcji promocyjnych, aby zakorzenić kulturę rugby w stolicy Podkarpacia.

Rekrutacja do drużyny seniorów zaplanowana jest na 10 października. Rozpocznie się ona o godzinie 20:15 na Orliku przy ul. Starzyńskiego 17 w Rzeszowie. – Szukamy przede wszystkim ludzi z charakterem w wieku od 18 lat. W Rzeszowie jest wielu sprawnych facetów, którzy chodzą na siłownię, crossfit, ćwiczą kalistenikę na rzeszowskich street workoutach, jeśli brakuje im drużynowej rywalizacji i unikatowego team spirit, to zapraszamy na rugby. Podobnie ludzie z doświadczeniem w sportach walki – mówi Kuba Sieradzki, jeden z trenerów klubu. – Najważniejszy jest jednak charakter, zaciętość i konsekwencja. Tymi cechami można nadrobić mankamenty fizyczne. Techniki i taktyki nauczymy.

Rugby jest niezwykle widowiskową grą drużynową, w której dwie 15, bądź 7 osobowe drużyny walczą ze sobą, aby zdobywać punkty – poprzez przyłożenie jajowatej piłki na polu punktowym przeciwnika albo kopy na słupy (bramki).

– Gra ma wspólne korzenie z piłką nożną i jest wiele podobieństw, jak choćby podobna wielkość boiska, ciągłość gry, mecz dzielony na połowy, występują stałe fragmenty gry. Podstawową zasadą jest zakaz podawania piłki ręką do przodu. Nogą podajemy we wszystkich kierunkach. Zawodnika z piłką zatrzymuje się poprzez obalenie czyli tzw. szarżę. W rugby wykorzystywana jest siła, szybkość, zwinność. W zasadzie pracuje każdy mięsień oraz głowa. Głowa jest najważniejsza, bez myślenia, kreatywności, szybkiego podejmowania decyzji, nie ma nowoczesnego rugby – stwierdza Sieradzki.

– Mamy aspiracje stworzenia mocnej drużyny w olimpijskiej odmianie rugby, tzw. siódemkach, a docelowo wystawienia drużyny w odmianie 15 osobowej – rugby union. Wchodzimy do szkół, aby szukać narybku do drużyny seniorskiej. Przymierzamy się do powołania Podkarpackiego Związku Rugby, współpracujemy z innymi klubami i akademiami rugby oraz z Polskim Związkiem Rugby. Wszystko po to aby rugby na dobre zadomowiło się w Rzeszowie i województwie podkarpackim.

Rzeszowianie mają kolejną alternatywę obok silnie zakorzenionych w lokalnym środowisku: piłki nożnej, siatkówki, żużla, czy karate.

Źródło: Materiał nadesłany

08-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.