REKLAMA

Rekordowy przemyt na 9 milionów złotych. 250 kg haszyszu w podłodze (FILM, ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt 250 kg haszyszu o wartości około 9 milionów złotych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Narkotyki przewożone były w dwóch samochodach osobowych, miejsce ukrycia towaru wskazał pies służbowy, dwuletni owczarek Chiro. Jest to największy przemyt narkotyków w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zatrzymany przez pograniczników.


źródło: Kanał YouTube Rzecznik Bieszczadzki

W weekend do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiło się troje obywateli Ukrainy: 33-letnia kobieta i dwóch mężczyzn (45 i 38 lat). Strażnicy graniczni wytypowali samochody podróżujących do szczegółowej kontroli w celu ustalenia legalności pochodzenia pojazdów. Samochody sprawdzał również funkcjonariusz SG z psem służbowym specjalizującym się w wyszukiwaniu narkotyków. Dwuletni owczarek Chiro zasygnalizował swojemu przewodnikowi, że w pojazdach mogą być przewożone narkotyki. W trakcie szczegółowej kontroli ujawniono 250 kilogramów haszyszu. Towar ukryty był w specjalnych skrytkach znajdujących się w podłodze samochodów.

5

Wartość haszyszu to około 9 milionów złotych.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Ponadto sąd zastosował wobec nich 3-miesięczną karę aresztu.

Do sprawy zabezpieczono również dwa samochody, którymi przewożone były narkotyki. Oba ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

źródło: BiOSG

22-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rekordowy-przemyt-na-9-milionow-zlotych-250-kg-haszyszu-w-podlodze-film-zdjecia-00e8po