REKLAMA

Rekord połączenia lotniczego Rzeszów-Monachium. Skorzystało z niego ponad 60 tys. pasażerów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. O 60 procent wzrosła liczba pasażerów korzystających z połączenia lotniczego Monachium-Rzeszów. To rekordowy rok dla przewoźnika Lufthansa na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Przechwytywanie_102

Foto: materiały prasowe

Już ponad 60 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z bezpośredniego połączenia Monachium-Rzeszów obsługiwanego przez linie Lufthansa. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób podróżujących z podkarpackiego lotniska do stolicy Bawarii wzrosła o 60 procent. To efekt zwiększenia liczby lotów do 14 tygodniowo oraz wprowadzenia bardziej dogodnego rozkładu, umożliwiającego wylot do Monachium wczesnym rankiem, zaś powrót późnym wieczorem.

Codzienne połączenie z jednym z największych portów przesiadkowych w Europie to dla naszego regionu prawdziwe okno na świat. Szczególnie dotyczy to pasażerów biznesowych, dla których lotnisko i samolot są miejscem pracy. Doskonałe wyniki uzyskane w tym roku przez Lufthansę świadczą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę – mówi Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Połączenie Monachium-Rzeszów uruchomiono w marcu 2016 roku. Aż 75 procent pasażerów podróżujących na tej trasie przesiada się w stolicy Bawarii na dalsze rejsy, między innymi do Birmingham, Newarku, Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku (lotnisko JFK). Port lotniczy w Monachium zajmuje 5 miejsce w rankingu najlepiejskomunikowanych portów lotniczych na świecie.

fot__2

Foto: materiały prasowe

Cieszymy się z rosnącego zapotrzebowania i coraz większej liczby pasażerów podróżujących z Rzeszowa do naszego hubu w Monachium, skąd można dotrzeć do 140 lotnisk na świecie. To połączenie spełniło oczekiwania rosnącej liczby klientów korporacyjnych z Podkarpacia – powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.

Źródło: materiały nadesłane

29-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rekord-polaczenia-lotniczego-rzeszow-monachium-skorzystalo-z-niego-ponad-60-tys-pasazerow-1158-00r2kc