REKLAMA

REGION. Wybuch podczas rozbrajania pocisku! Sprawą zajmuje się prokuratura

ŁAŃCUT, RAKSZAWA / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi czynności dotyczące zdarzenia, do które miało miejsce 19 grudnia około godziny 19:00 w miejscowości Rakszawa. W jednym z garaży doszło do wybuchu pocisku, w wyniku którego śmierć poniósł 41-letni mężczyzna.

303-201444

Foto: KMP Łańcut

Ustalono, że w garażu na terenie jednej z posesji w Rakszawie, podczas rozbrajania pocisku przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej, doszło do jego eksplozji. Ciężko ranny mężczyzna przewieziony został do Szpitala w Rzeszowie, gdzie zmarł.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia prowadzonych przez prokuratora ujawniono w garażu, miedzy innymi pięć bomb przeciwlotniczych, pociski moździerzowe. Materiały wybuchowe zabezpieczone zostały przez saperów z Jednostki w Rzeszowie. Na czas czynności związanych z zabezpieczeniem materiałów wybuchowych niezbędna była ewakuacja mieszkańców z kilkunastu domów.

W prowadzonym śledztwie szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tego tragicznego zdarzenia, w tym okoliczności związane z wejściem w posiadanie materiałów wybuchowych. Postępowanie prowadzone będzie o przestepstwa nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka oraz o posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia – mówi Marek Jękot, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

303-201440

Foto: KMP Łańcut

303-201443

Foto: KMP Łańcut

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

25-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-wybuch-podczas-rozbrajania-pocisku-sprawa-zajmuje-sie-prokuratura-6327-00r2kc