REKLAMA

REGION: Uwaga! Rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono możliwych przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach. Jest to związane z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego.

deszcz_5

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. Ma to związek z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w ciągu nocy i dnia na rzekach województwa podkarpackiego spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i lokalnie do strefy stanów wysokich. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych – informuje WCZK. Największe zagrożenie występuje w zlewniach Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka, a także w pobliżu bezpośrednich dopływów Wisły.

Miejscami spadnie od 25 do 40 milimetrów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 85%. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, łańcucki, przemyskim przeworski, rzeszowski, strzyżowski.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

 

30-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.