REKLAMA

REGION: Trzy śmiertelne wypadki z udziałem pieszych! (FOTO)

W czwartek na drogach regionu doszło do trzech tragicznych w skutkach wypadków. W każdym z nich śmiertelnie potrącono pieszego.

303-184260

Foto: Podkarpacka Policja

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 15:00 w Krośnie. Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do jakiego doszło na ul. Podkarpackiej. 40-letni kierujący ciężarowym mercedesem, jadąc w kierunku Sanoka, potrącił pieszego. 86-letni mężczyzna doznał ciężkich obrażeń i po przewiezieniu do szpitala zmarł. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Około godziny 21:45 na ul. Markiewicza w Pruchniku, miał miejsce kolejny wypadek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku Kramarzówki, potrącił pieszą która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W wyniku doznanych obrażeń, mimo podjętej reanimacji, 79-letnia mieszkanka gminy Pruchnik zmarła na miejscu wypadku. Alkomat wskazał, że kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Trzeci wypadek wydarzył się w Lesku. Doszło do niego po północy, na ulicy Bieszczadzkiej. Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał ford. Transitem podróżowały dwie osoby – 19-letni kierowca i jego 21-letni pasażer. Policjanci ustalili, że pieszy to 58-letni mieszkaniec Huzel. Mężczyzna zginął na miejscu. 19-latek, kierujący fordem, był trzeźwy.

Piesi stanowią zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, by zachowali szczególną ostrożność przechodząc przez przejścia dla pieszych, korzystali z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Policjanci przypominają, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Źródło: Podkarpacka Policja


19-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.