REKLAMA

REGION: Śmiertelne potrącenie pieszego w Nowosielcach

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej numer 94. 27-latek kierujący toyotą, potrącił pieszego. Niestety jego życia nie udało się uratować.

df

Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek około godziny 20:30, dyżurny z Przeworska otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na krajowej 94, w Nowosielcach. Jak wstępnie ustalono, 27-latek kierujący toyotą, jadąc w kierunku Przeworska, potrącił pieszego. Mimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna ubrany był na ciemno i nie miał elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze ustalają tożsamość zmarłego mężczyzny. Kierowca toyoty był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze. Zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną.

Stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, nośmy odblaski – apeluje policja. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze. Rowerzysta, bądź pieszy ubrany w ciemną odzież, nie posiadającą elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Źródło: Podkarpacka Policja

26-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-smiertelne-potracenie-pieszego-w-nowosielcach-647-00r2kc