REKLAMA

REGION: Przemycał papierosy z Ukrainy za pomocą drona

REGION. Patrol Straży Granicznej z Korczowej zatrzymał mężczyznę, który w okolicach granicy państwa pakował do samochodu nielegalne papierosy. Jak się okazało, akcyzę przemycono wcześniej z Ukrainy przy użyciu drona.

14-169753

Foto: BOSG

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę w okolicach Korczowej na Podkarpaciu. Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący nocną służbę z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, zauważyli przelatującego przez granicę z Ukrainy do Polski drona. Następnie, bezzałogowiec wrócił z powrotem na teren Ukrainy.

W wyniku podjętych działań, w przygranicznym rejonie, nad którym zaobserwowano bezzałogowy statek powietrzny, funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna pakował do samochodu papierosy. Mundurowi od razu połączyli zdarzenie z nocnymi przelotami drona.

bosg11

Foto: BOSG

Wartość przemyconych papierosów oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Straż Graniczna wobec zatrzymanego wszczęła postępowanie karno-skarbowe. Na poczet kary zabezpieczono 2 tysiące złotych. Dodatkowo, obywatel Ukrainy został zobowiązany do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu przez kolejny rok.

Od początku tego roku to pierwszy przypadek przemytu towarów akcyzowych z wykorzystaniem drona. Tylko na tak zwanej zielonej granicy na Podkarpaciu funkcjonariusze Służby Granicznej ujawnili ponad 8 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych. Łącznie podczas kontroli granicznej i wewnątrz kraju zatrzymano ponad pół miliona paczek papierosów o wartości 7 milionów złotych.

Źródło: BOSG

26-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-przemycal-papierosy-z-ukrainy-za-pomoca-drona-1410-00r2kc