REKLAMA

REGION: Proboszcz molestował dzieci

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli akt oskarżenia przeciwko byłemu proboszczowi Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Lipie. Ksiądz został oskarżony o molestowanie seksualne.

eucharist-1591663_960_720

Foto: Pixabay.com

58-letni Stanisław M. został oskarżony o trzy przestępstwa dotyczące doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym. Akt oskarżenia został skierowany 28 listopada.

Do pierwszego z przestępstw opisanych w akcie oskarżenia doszło wiosną 2004 roku w Otroczu, natomiast kolejne czyny zostały popełnione w Lipie i miały miejsce w sierpniu 2006 roku oraz w kwietniu 2018 roku. Stanisław M. ostatecznie przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zbieżne z relacjami podstawianymi przez osoby pokrzywdzone.

Oskarżony w trakcie trwania postępowania przygotowawczego został tymczasowo aresztowany. Środek zapobiegawczy został przedłużony do 3 stycznia 2019 roku. Za zarzucane oskarżonemu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tarnobrzeg.po.gov.pl

02-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.