REKLAMA

REGION: Pożar zabytkowej baszty w opactwie benedyktynek [ZDJĘCIA]

Policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną po pożarze zabytkowej baszty.

Do zdarzenia doszło w Jarosławiu na terenie Opactwa Sióstr Benedyktynek. W wyniku pożaru spłonął dach i schody budynku. Straty oszacowano na około 360 tys. złotych. Dzisiaj od rana policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Wczoraj około godz. 11.30 w Jarosławiu na terenie Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej przy ul. Benedyktyńskiej doszło do pożaru dachu zabytkowej baszty. Na miejscu tego zdarzenia pracowali wczoraj jarosławscy policjanci.

Czynności procesowe prowadzili policjanci i technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, a także ustalali i przesłuchiwali świadków.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku pożaru spaleniu uległ cały drewniany dach, kryty gontem i klatka schodowa, a także stolarka okienna i drzwiowa. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano wstępnie na 360 tys. złotych. W akcji gaszenia pożaru pracowało osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Dzisiaj od rana policjanci wykonują czynności w tej sprawie. Zebrany materiał zostanie przesłany do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Foto: KPP Jarosław

 

 

24-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-pozar-zabytkowej-baszty-w-opactwie-benedyktynek-zdjecia