REKLAMA

REGION: Potrącenie 16-latka w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 877 (FOTO)

WOLA DALSZA / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 16–letni mieszkaniec gminy Białobrzegi.

303-198295 (1)

Foto: Miejsce potrącenia pieszego / KPP Łańcut

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17:00 w pobliżu skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 877. Od miejscowości Wola Mała w kierunku miejscowości Wola Dalsza pojazdem marki KIA jechał 36-letni kierujący.

W pewnym momencie zza samochodu stojącego na przeciwnym pasie ruchu przed pojazd 36-latka wyszedł 16-latek. Nastolatek został potrącony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna przechodził przez jezdnię pomiędzy samochodami oczekującymi przed skrzyżowaniem.

Ranny pieszy trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Przechodząc przez jezdnię, korzystajmy z przejść dla pieszych, a gdy nie ma ich w pobliżu, wybierzmy miejsce, w którym będziemy widoczni dla kierujących.

Pamiętajmy również, że zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także poważną zmianę warunków drogowych. Szczególnie wtedy, gdy pada deszcz, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.

Źródło: KPP Łańcut

06-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-potracenie-16-latka-w-poblizu-drogi-wojewodzkiej-nr-877-3018-00r2kc