REKLAMA

REGION. Pijany kierowca spowodował wypadek i odjechał

SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę (27 maja br.). 43-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym peugeotem, następnie odjechał z miejsca. Zatrzymali go policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna był pijany i nie posiadał prawa jazdy, stracił je za alkohol.

361-148560_1

Foto: policja.pl

Do wypadku doszło w środę około godziny 16:25 w Sokołowie Małopolskim na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej i Wojska Polskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki, kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z peugeotem, kierowanym przez 28-letniego mieszkańca Sokołowa Małopolskiego. Po zdarzeniu kierowca mitsubishi odjechał z miejsca. Ranny kierowca peugeota został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że jego obrażenia nie są poważne.

Kilkadziesiąt minut później, kierowcę mitsubishi zatrzymali policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila. Podczas sprawdzania ustalono, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej stracił je za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czwartek zostanie przesłuchany przez funkcjonariuszy referatu do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Poniesie odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania go zakazu kierowania pojazdami. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 43-latkowi grozi także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, nieudzielenie pomocy oraz kierowanie bez uprawnień.

Źródło: KMP Rzeszów

28-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-pijany-kierowca-spowodowal-wypadek-i-odjechal-8818-00r2kc