REKLAMA

REGION: Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Dotyczą one intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego.

rain-275314_1280

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy również możliwych przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie.

Miejscami spadnie od 35 do 50 milimetrów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 90 procent. Ostrzeżenie jest ważne od niedzieli 5 maja do poniedziałku 6 maja (do godziny 6:00).

Jak informuje Łukasz Kiełt – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki oraz strzyżowski.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych – mówi Przemysław Plewa, dyżurny synoptyk i hydrolog WCZK. Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia hydrologicznego szacuje się na 80 procent.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

04-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-ostrzezenie-przed-intensywnymi-opadami-deszczu-8729-00r2kc