REKLAMA

REGION: Odkryto fragmenty tajnej broni Hitlera! (FOTO, WIDEO)

|

REGION: Odkryto fragmenty tajnej broni Hitlera! (FOTO, WIDEO)

NIWISKA / PODKARPACIE. Miłośnicy historii wydobyli niesamowite znalezisko. Odnaleziono fragmenty rakiety V2, która miała pomóc Hitlerowi w odwróceniu losów II Wojny Światowej.

11_4

Foto: facebook.com/RelicHunterPolska

Członkowie stowarzyszenia Perkun z Trześni oraz Hunter z Przemyśla dokonali wyjątkowego odkrycia. W Niwiskach w powiecie kolbuszowskim natrafili na głowicę i inne szczątki niemieckiej rakiety V2.

Tak wygląda Wunderwaffe wydarte ziemi po 80 latach – napisali na swoim Facebooku członkowie stowarzyszenia Hunter z Przemyśla.

Rakiety V2 to pociski balistyczne, które miały pomóc Hitlerowi w odwróceniu losów wojny. Były to też pierwsze pociski, które doleciały do kosmosu. W 1942 roku zaczęto przeprowadzać próby tych rakiet. Rok później nasza Armia Krajowa namierzyła tajne zakłady zbrojeniowe, w których były one produkowane. Od tego momentu pracowały nad nimi fabryki zlokalizowane w Niemczech.

Znaleziska mają trafić do muzeum w Bliźnie. Tam hitlerowcy posiadali tajny poligon, na którym testowali V2. Podobne znalezisko odkryto także przed czterema laty w okolicach Mielca.

 

 

Zdjęcia w galerii: facebook.com/RelicHunterPolska


18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-odkryto-fragmenty-tajnej-broni-hitlera-foto-wideo-6132-00r2kc