REKLAMA

REGION: Muzeum Ulmów z ogólnopolską nagrodą BohaterONy 2019!

REGION. Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej otrzymało nagrodę w ogólnopolskim konkursie BohaterONy 2019. Wyróżnienie zostało wręczone na uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie.

20160317_markowa
Foto: mkidn.gov.pl

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej zostało nagrodzone brązową statuetką w kategorii Instytucja w ogólnopolskim konkursie BohaterONy 2019. Nagroda została przyznana za pokazywanie bohaterskich postaw Polaków wobec społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej oraz otwarcie Sadu Pamięci prezentującego półtora tysiąca nazw miejscowości, w których działali Sprawiedliwi.

To przede wszystkim potwierdzenie, że nasze wysiłki mają sens i zarazem motywacja do dalszych starań. To dowód na to, że nawet niewielka instytucja, zlokalizowana z dala od wiodących miast, może istotnie wpływać na krajowy, a nawet międzynarodowy dyskurs historyczny. Dla Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, jest to niezwykłe wyróżnienie. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazane wsparcie i zaufanie, a także przekazać serdeczne gratulacje wszystkim laureatom – mówi dr Anna Stróż-Pawłowska, dyrektor muzeum.

W głosowaniu, które trwało do 2 października brali udział internauci. Wyboru laureatów w każdej kategorii dokonała Kapituła Nagrody, składająca się z członków Komitetu Honorowego akcji BohaterONy, historyków, kombatantów, przedstawicieli mediów i ambasadorów kampanii BohaterON-włącz historię!

 

Źródło: materiały prasowe / muzeumulmow.pl

18-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-muzeum-ulmow-z-ogolnopolska-nagroda-bohaterony-2019-3915-00r2kc