REKLAMA

REGION. Kontrole sanitarne na granicy z Ukrainą!

REGION. We wtorek na przejściach granicznych z Ukrainą rozpoczęły się kontrole sanitarne. Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński, całość granic Polski zostanie zabezpieczona.

1-25955_g

Foto: BiOSG

We wtorek wprowadzono kontrole sanitarne na przejściach granicznych w kraju. W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, policja, ITD, KAS oraz wojsko. W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne zgodnie z wytycznymi GIS.

Na przejściach granicznych z Ukrainą trwa kontrola sanitarna. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski. Kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób i pojazdów na drogowych przejściach granicznych. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach. Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne – mówi rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Podczas kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności służby medyczne dokonują pomiaru temperatury. Po stwierdzeniu, że żadna z osób w pojeździe nie ma podwyższonej temperatury, funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, między innymi numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

W portach lotniczych w dalszym ciągu Straż Graniczna udziela wsparcia służbom zarządzającego oraz inspektorom sanitarnym przy zbieraniu od pasażerów kart lokalizacyjnych, jeśli nie zostały odebrane na pokładzie samolotu, czy w pomiarze temperatury. Pomagamy również w dystrybucji ulotek informacyjnych. Wsparcie to jest udzielane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez porty bądź przez inspektorów sanitarnych. Szczegóły ustalane są na szczeblu roboczym.

 

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-kontrole-sanitarne-na-granicy-z-ukraina-912-00r2kc