REKLAMA

REGION: Kierowca miał ponad 4 promile. Pościg zakończył się kolizją z radiowozem

DĘBICA / PODKARPACIE. Policjanci wydziału ruchu drogowego dębickiej komendy zatrzymali kierowcę fiata cinquecento, który chciał uniknąć kontroli. Uciekając, uderzył w radiowóz. Okazało się, że był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w miejscowości Gumniska. Uwagę policjantów zwrócił niepewny sposób jazdy kierowcy fiata cinquecento. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego, jednak nie zareagował on na policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie. Gdy policjanci wyprzedzali fiata, jego kierowca gwałtownie skręcił, uderzając w radiowóz.

Funkcjonariusze nie zrezygnowali z pościgu. Uciekinier zatrzymał się po kilkuset metrach. Kierowcą fiata okazał się 39-letni mieszkaniec Gumnisk. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 4,3 promila alkoholu. Znajdujący się w zatrzymanym pojeździe dwaj pasażerowie również byli nietrzeźwy. Dodatkowo okazało się, że 39-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

 

źródło: KWP
foto: archiwum KWP

26-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-kierowca-mial-ponad-4-promile-poscig-zakonczyl-sie-kolizja-z-radiowozem