REKLAMA

REGION: Groźne zdarzenia drogowe z udziałem nastolatków

REGION. Wyjaśniane są okoliczności dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w Majdanie Królewskim. Tam 12-latka jadąca rowerem, nagle zjechała z chodnika wprost pod jadący motocykl. W Wilczej Woli, rannych zostało dwóch chłopców. 16-latek i jego 15-letni kolega, nieoświetlonym i niedopuszczonym do ruchu skuterem, uderzyli w mercedesa. Uczestnicy obu tych zdarzeń trafili do szpitala.

303-133881_1_2_2_1

Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek po godzinie 19:00, kolbuszowscy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ul. Tarnobrzeskiej (DK-9) w Majdanie Królewskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadąca rowerem 12-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zjechała z chodnika na jezdnię wprost pod jadący motocykl. Jak ustalili policjanci, dziewczynka chciała prawdopodobnie podjechać do znajomych, którzy znajdowali się na chodniku po drugiej stronie ulicy.

W wyniku zderzenia 12-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca suzuki, 19-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, doznał powierzchownych obrażeń. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Kilka godzin później, funkcjonariusze udali się do Wilczej Woli, przysiółek Spie, gdzie po godzinie 22:00, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skutera i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skuterem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z mercedesem. Skuterem podróżowało dwóch chłopców.

Jak ustalili policjanci, żaden z nich nie miał na głowie kasku, a pojazd był nieoświetlony i niedopuszczony do ruchu. W wyniku zderzenia ranni chłopcy zostali przetransportowani do szpitala. 15 i 16 -latek są mieszkańcami gminy Raniżów. Badanie stanu trzeźwości 16-latka wykazało 0,58 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca mercedesa, 23-letni mieszkaniec gminy Raniżów, był trzeźwy. Mężczyzna oraz jadący z nim pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. W sprawie trwają dalsze czynności.

Policjanci apelują do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi. Okres wakacji to czas wycieczek rowerowych, ale również czas, kiedy młodzi ludzie próbują swoich sił na skuterach i motocyklach. Zadbajmy o to, aby nasze dzieci nie wsiadały na pojazdy, na które nie mają uprawień. Rozmawiajmy z nimi na temat zasad bezpieczeństwa i stosując się do nich dajmy im dobry przykład. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować życie.

Źródło: Podkarpacka Policja

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-grozne-zdarzenia-drogowe-z-udzialem-nastolatkow-9012-00r2kc