REKLAMA

REGION: Egzamin gimnazjalny odbędzie się bez problemów?

Podkarpacki Kurator Oświaty poinformowała, że nie powinno być problemów z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych w województwie podkarpackim. Strajk nauczycieli jest prowadzony w 16 gimnazjach na terenie regionu.

empty-314554_960_720

Foto: pixabay.com

W przeprowadzanej przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty ankiecie, tylko 2% szkół gimnazjalnych zgłosiło możliwe trudności z organizacją egzaminów. Do kuratorium zgłosiły się 234 osoby, które mają kwalifikacje, by zostać członkami komisji egzaminacyjnych.

1dzien9-767x383

Foto: ko.rzeszow.pl

Dane kuratorium mówią o 31% strajkujących placówek oświatowych w województwie podkarpackim. Według ZNP strajkuje 55% nauczycieli. Jak informuje Tomasz Leyko z Urzędu Marszałkowskiego, w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie strajkowały 54 osoby (poniedziałek). We wtorek do strajku przystąpiło 46 osób.

56 nauczycieli z placówek prowadzonych przez samorząd województwa wyraziło gotowość wzięcia udziału w egzaminach gimnazjalnych i ośmioklasistów – informuje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. W samym Rzeszowie strajkuje 68 placówek oświatowych, w tym 18 podstawówek (dane wtorkowe)

Podkarpacka Kurator Oświaty, Małgorzata Rauch apeluje do nauczycieli, by kierowali się dobrem uczniów: W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny, natomiast w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Bardzo proszę osoby uczestniczące w proteście, aby zawiesiły udział w strajku na czas egzaminów i wzięły udział w pracach zespołów nadzorujących. Dzieci nie są stroną w tym sporze, nie powinny ponosić konsekwencji braku porozumienia między dorosłymi. Ważne jest także, aby rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, do których będą się ubiegać uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i uczniowie klas ósmych, przebiegła zgodnie z planem.

Źródło: ko.rzeszow.pl, Urząd Marszałkowski, PAP

09-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)