REKLAMA

REGION: Dzielnicowi zapobiegli tragedii. Wyczuli gaz w jednym z domostw

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. Dzięki czujności dzielnicowych, podczas odwiedzin posesyjnych nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze wchodząc do domu, wyczuli intensywny zapach gazu. Ich przypuszczenia potwierdzili strażacy i pracownicy Pogotowia Gazowego.

gas-1822691_960_720
Foto: pixabay.com

W środę podczas odwiedzin posesyjnych w Kolbuszowej, dzielnicowi sierż. szt. Joanna Dynia oraz asp. szt. Dariusz Wójcik wyczuli zapach gazu w jednym z odwiedzanych domów w Kolbuszowej.

Zapach był na tyle intensywny, że funkcjonariusze powiadomili o swoich podejrzeniach dyżurnego, który wezwał na miejsce Straż Pożarną oraz Pogotowie Gazowe. Pracownicy potwierdzili przypuszczenia dzielnicowych, stwierdzając nieszczelność instalacji gazowej. Jak ustalono, ulatniający się gaz stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Zawór gazu został zamknięty.

Policjanci przypominają – rozpoczął się sezon grzewczy. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i bieżące sprawdzanie instalacji grzewczych i gazowych, które znajdują się w naszych domach. Pamiętajmy o zagrożeniach jakie niesie ze sobą czad, który corocznie bywa przyczyną zatruć wielu ludzi.

Źródło: Podkarpacka Policja

19-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-dzielnicowi-zapobiegli-tragedii-wyczuli-gaz-w-jednym-z-domostw-1288-00r2kc