REKLAMA

REGION. Czasowe zawieszenie 7 pociągów na czas wakacji. Powód? Brak maszynistów

PODKARPACIE. Z powodu braku maszynistów w Podkarpackim Zakładzie POLREGIO S.A., a co za tym idzie brakiem możliwości realizacji wszystkich połączeń kolejowych według obecnego rozkładu jazdy, zachodzi potrzeba czasowego zawieszenia kursowania kilku pociągów na trasach regionu.

Sytuacje odwoływania pociągów przez Operatora POLREGIO S.A., który na zlecenie samorządu województwa świadczy usługi przewozowe, związane są z brakiem maszynistów do obsługi pociągów.

POLREGIO deklaruje, że sytuacja poprawi się, ale wymaga to czasu na przyjęcie i przeszkolenie pracowników. Pojawiła się możliwość przejęcia maszynistów z PKP CARGO S.A. Niestety obecny system szkolenia i zdobywania uprawnień do obsługi pociągów określonej kategorii wymaga co najmniej 3 miesięcznego szkolenia w celu autoryzacji na tabor, który maszyniści będą obsługiwać. Oznacza to, że we wrześniu sytuacja poprawi się.

Aby zahamować tendencję wzrostową odwoływanych pociągów ( dla przykładu 25 czerwca odwołanych pociągów było 29 pociągów, 26 czerwca 37 pociągów) POLREGIO zwróciło się do Zarządu Województwa o akceptację zawieszenia części pociągów, na okres wakacji.

Zarząd Województwa Podkarpackiego nie chcąc narażać pasażerów na sytuacje nagłego odwoływania pociągów, wyraził zgodę na czasowe zawieszenie 7 pociągów na liniach regionu – na czas wakacji.

Zarząd Województwa pozwolił operatorowi – Polregio na czasowe zawieszenie kursowania pociągów, które mają najniższą frekwencję pasażerów, jednocześnie biorąc po uwagę możliwość skorzystania przez pasażera z innego pociągu w odstępie 30 do max 50 minut

Zarząd województwa zgodził się na czasowe zawieszenie kursowania siedmiu pociągów, których wykaz przedstawiony został poniżej.

image004

źródło: materiały nadesłane

zdjecie: archiwum redakcji

03-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)