REKLAMA

REGION: Aresztowano 30-latka, który pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił 72-latkę

REGION. Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mieszkańca gminy Przeworsk, sprawcy wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Świętoniowej. Nietrzeźwy wówczas 30-latek potrącił dwie kobiety; jedna zmarła w szpitalu.

303-200223

Foto: Podkarpacka Policja

30-letni mieszkaniec gminy Przeworsk został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sąd Rejonowy w Przeworsku informuje, że mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 19:00 w miejscowości Świętoniowa. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Opel, 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego na prostym odcinku drogi potrącił dwie kobiety idące poboczem, następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Pomimo reanimacji, życia 72-letniej kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. Druga z kobiet, 57-latka, z obrażeniami trafiła do szpitala.

Oplem podróżowały dwie osoby, 30-letni kierowca i 43-letni pasażer. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało, że kierujacy vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu. Pasażer także był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 30-letniemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-aresztowano-30-latka-ktory-pod-wplywem-alkoholu-smiertelnie-potracil-72-latke-5644-00r2kc