REKLAMA

REGION: 3 osoby nie żyją, 30 pijanych kierowców po trzech dniach AKCJI ZNICZ

Przez trzy dni trwania policyjnej akcji Znicz, trzy osoby poniosły śmierć w wypadkach drogowych. Zatrzymano aż 30 nietrzeźwych kierowców, z czego niemal połowę w piątek. Działania funkcjonariuszy potrwają do końca weekendu.

303-170744

Foto: Podkarpacka Policja

Od środy funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza jest cierpliwość i ostrożność za kierownicą. 

Piękna i słoneczna pogoda jest wbrew pozorom niebezpieczna, ponieważ wpływa na uśpienie uwagi i zmniejszenie czujności kierujących. 

Od środy do piątku doszło w regionie do 16 wypadków. Śmierć poniosły 3 osoby. 20 osób doznało obrażeń. Na drogach województwa podkarpackiego zatrzymano aż 30 nietrzeźwych kierowców. W sam piątek było ich aż 14.

Podczas działań policjanci korzystają z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, używają również laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości prowadzone są w sposób kaskadowy.

Akcja Znicz potrwa do niedzieli włącznie. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas powrotów do domów i o spuszczenie nogi z gazu.

Źródło: Podkarpacka Policja

03-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-3-osoby-nie-zyja-30-pijanych-kierowcow-po-trzech-dniach-akcji-znicz-2456