REKLAMA

REGION. 20-latka ukradła 15000 złotych z nienależącego do niej konta

PRZEWORSK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 20-letnią mieszkankę Przeworska, która ukradła 15 000 złotych z nienależącego do niej konta bankowego. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

computer-1185626_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W czwartek do komendy zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, która zawiadomiła o kradzieży pieniędzy w kwocie 15 000 złotych z rachunku bankowego jej męża. Zgłaszająca wyjaśniła, że ponieważ jej telefon uległ awarii, o wykonanie płatności internetowych poprosiła dziewczynę swojego syna, której podała login i hasło do konta.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że nieznana osoba w okresie od 17 do 27 maja br. dokonywała płatności i wypłat z bankomatów przy użyciu aplikacji mobilnej i kodu BLIK. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 21-letnia dziewczyna syna zgłaszającej, podała login i hasło swojej koleżance.

Policjanci szybko zatrzymali sprawczynię tej kradzieży. Okazała się nią 20-letnia mieszkanka Przeworska. W toku czynności zabezpieczone zostały również przedmioty – odzież i kosmetyki, które zatrzymana zakupiła za skradzione pieniądze. Teraz 20-latka za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych. Pamiętajmy, oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. O każdej próbie lub oszustwie należy poinformować policję.

Źródło: KPP Przeworsk

31-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-20-latka-ukradla-15000-zlotych-z-nienalezacego-do-niej-konta3383-00r2kc