REKLAMA

REGION: Dwa niebezpieczne zdarzenia na przejazdach kolejowych

REGION. Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w tym tygodniu na strzeżonych przejazdach kolejowych. We wtorek kierujący volkswagenem wjechał na przejazd kolejowy pomimo opadających rogatek. W piątek natomiast szlaban nie został opuszczony na czas przejazdu pociągu. Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności.

303-154054

Foto: Podkarpacka Policja

Do pierwszego zdarzenia doszło w we wtorek, około godziny 18:30 w miejscowości Krzemienica. Kierujący pojazdem marki Volkswagen wjechał na przejazd kolejowy pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór. Widząc jednak zbliżający się pociąg mężczyzna cofną samochód i uszkodził rogatki.

W piątek policjanci zostali wezwani na strzeżony przejazd kolejowy do miejscowości Głuchów, gdzie w czasie przejazdu pociągu relacji Przemyśl – Szczecin zapory nie zostały opuszczone. W chwili zdarzenia dróżnik był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył zbliżającego się do przejazdu kolejowego pociągu i nie opuścił rogatek.

Na szczęście w obu przypadkach nie doszło do tragedii. Policja apeluje o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie przejazdów przez niestrzeżone jak i strzeżone przejazdy kolejowe.

Funkcjonariusz przypominają również o obowiązujących zakazach:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-2-niebezpieczne-zdarzenia-na-przejazdach-kolejowych-6308-00r2kc