REKLAMA

REGION: 16 wypadków, 2 osoby zginęły, 22 zostały ranne – bilans policyjnej akcji “Boże Narodzenie”

Podczas działań “Boże Narodzenie 2018” na drogach naszego regionu doszło do 16 wypadków, w których 22 osoby zostały ranne, a dwie poniosły śmierć na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali 34 nietrzeźwych kierowców.

303-176656_1

Foto: Podkarpacka Policja

Na podkarpackich drogach w czasie trwania sześciodniowej policyjnej akcji “Boże Narodzenie 2018” (21-26 grudnia) doszło do 16 wypadków. 22 osoby zostały rane.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze odnotowali dwa tragiczne wypadki z udziałem pieszych. Do pierwszego z nich doszło w piątek, w pierwszym dniu działań, w Zwierniku w powiecie dębickim. Ciało 40-letniego mężczyzny odnaleziono w przydrożnym rowie. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę w Strzyżowie. Kierujący hondą potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię, w rejonie skrzyżowania. Mimo wysiłków lekarzy, życia 60-letniej mieszkanki powiatu strzyżowskiego nie udało się uratować.

Mimo, że warunki drogowe były trudne, kierowcy jeździli bezpiecznie. W drugi dzień Świąt, mimo, że był to dzień powrotów, policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. W ciągu sześciu dni, policjanci zatrzymali 34 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas ubiegłorocznej akcji było ich 49.

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa, byli zwłaszcza na głównych drogach regionu i tam, gdzie ruch był największy. Reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie – zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo.

Źródło: Podkarpacka Policja

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.