REKLAMA

REGION. 1400 nielegalnych paczek papierosów w lodówce. Przemytnik wpadł na granicy (FOTO)

REGION. W specjalnie przerobionej podłodze kabiny, kierowca ukraińskiej ciężarówki usiłował przemycić do Polski 1400 paczek papierosów. Przemyt udaremnili im funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Korczowej.

Przechwytywanie_42

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Podczas służby nocnej na przejściu granicznym w Korczowej do odprawy na wjazd do Polski podjechał samochód ciężarowy kierowany przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, kierowca przewoził towar w postaci drewna opałowego.

Funkcjonariusze KAS skierowali pojazd do szczegółowej kontroli, podczas której z pomocą psa wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych wykryli skrytkę z nielegalnym towarem.

W podłodze kabiny pod lodówką ukrytych było 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów szacowana jest na około 20 tysięcy złotych złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi kierowcy, zabezpieczono kwotę 15 tysięcy złotych.

Przechwytywanie3_2

Przechwytywanie2_8

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

15-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

region-1400-nielegalnych-paczek-papierosow-w-lodowce-przemytnik-wpadl-na-granicy-foto-6873-00r2kc