REKLAMA

Redyk Karpacki

RZESZÓW/PODKARPACIE. Od 1 lipca trwa Redyk Karpacki 2013, czyli 330 kilometrowa polska część Międzynarodowego Projektu Kulturowego. Trzysta owiec przejdzie przez województwa: podkarpackie, małopolskie i śląskie, aby we wrześniu wkroczyć na teren Słowacji i Czech. Redyk Karpacki obejmuje trasę 1400 km przez tereny Karpat w 100 dni z zachowaniem pełnej obrzędowości. Ma on upamiętniać tradycje wołoskich pasterzy. Ze względów logistycznych został podzielony na 2 części: zagraniczną (Rumunia, Ukraina, Słowacja, Czechy) i Polską.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym redykowi będzie międzynarodowa konferencja, zorganizowana 10 lipca w sanockim Skansenie. Swoją obecność pasterze zaznaczą również podczas imprez towarzyszących redykowi, którymi są Targi Końskie w Lutowiskach (6 i 7 lipca) oraz Agrobieszczady w Lesku (27 i 28 lipca). Część podkarpacka redyku zakończy się 18 lipca. Potem stado wejdzie na teren województwa małopolskiego, następnie śląskiego, a 1 września wkroczy na Słowację i do Czech.

 

16-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

redyk-podkarpacki