REKLAMA

RDK: Trwa IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trwa czwarta edycja Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W tym roku odbywa się ona w formie online. Oferty produktów świątecznych zaczęto udostępniać od poniedziałku 7 grudnia.

Foto - IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy (fot. freepik)

Foto: RDK / Freepik

Rzeszowski Dom Kultury stawia czoła panującej na świecie pandemii i dlatego czwarta edycja Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbędzie się w tym roku online. Inicjatywa wystartowała już 7 grudnia 2020 roku, a w jej programie znajdują się oferty lokalnych producentów, tutoriale przygotowane przez instruktorów, konkursy z nagrodami, warsztaty tworzenia stroików, transmisja koncertu kolęd oraz wideo z życzeniami świątecznymi.

Aby wspomóc lokalny przemysł, na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury www.rdk.rzeszow.pl oraz profilu Facebook www.facebook.con/RDK.Rzeszow publikowane będą cykliczne wpisy, promujące podkarpackich rzemieślników i rękodzielników. Bogate oferty produktów świątecznych pojawiają się od dnia 7 grudnia 2020 roku, tak, aby każdy zdążył zaopatrzyć się w nie przed świętami.

W ramach inicjatywy, przygotowane zostaną dodatkowo materiały tutorialowe w formie wideo. Instruktorzy Rzeszowskiego Domu Kultury pokażą w nich, jak wykonać wyjątkowe ozdoby świąteczne, a także udowodnią, że sztuka pakowania prezentów czy nauka gry kolęd na pianinie mogą być łatwe i przyjemne – informuje Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Zrealizowane zostaną ponadto dwa konkursy z nagrodami – plastyczny na wykonanie kartki świątecznej z życzeniami oraz fotograficzny na najpiękniejsze zdjęcie choinki bożonarodzeniowej.

Aby wprowadzić w klimat świątecznej celebracji, Rzeszowski Dom Kultury zorganizuje w dniu 19 grudnia 2020 roku warsztaty online z tworzenie stroików świątecznych, natomiast w dniu 26 grudnia 2020 roku, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przeprowadzi na Facebooku transmisję video z koncertu kolęd w wykonaniu instruktorów zajęć wokalnych i instrumentalnych.

Regulamin IV Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz regulaminy realizowanych w jego ramach przedsięwzięć dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 501 752 764 (od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-20:00) lub pisząc na adres mailowy budziwoj@rdk.rzeszow.pl.  Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Plakat - IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Źródło: RDK / mat. nadesłane

14-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rdk-trwa-iv-budziwojski-kiermasz-bozonarodzeniowy-1133-00r2kc