REKLAMA

RBO na finiszu. Pełna lista 10 czerwca

RZESZÓW. Weryfikacja wniosków do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego zbliża się ku końcowi. Ostateczną listę poznamy za kilka dni.

Zaangażowanie rzeszowian w RBO 2016 jest imponujące choć, niestety, część pracy poszła na marne. Spośród 106 wniosków, które zgłosili mieszkańcy, spora cześć została już bowiem odrzucona. Powodem były przede wszystkim błędy formalno-prawne, przekroczenie terminów i wskazanie inwestycji na terenach, które nie są miejskimi.

 

fot. flickr.com/

fot. flickr.com/sulelk

 

Wszystkie projekty zgłoszone w ramach zadań ogólnomiejskich (grupa I) oszacowane zostały na kwotę 40 mln zł, osiedlowych (grup II) – ok. 5,5 mln zł, a sportowo-kulturalnych (grupa III) – ok. 7,6 mln zł. To znacznie więcej, niż zakłada przyszłoroczna pula Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na 2016 został on określony na poziomie 7,5 mln zł.

Komisja weryfikująca wnioski odrzuciła już prawie połowę propozycji mieszkańców. Ostateczna lista zadań ma być ogłoszona 10 czerwca, a dzień później rozpocznie się głosowanie, które potrwa do końca miesiąca.

29-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)