REKLAMA

„Razem tworzymy bezpieczny internet” – przedstawiciele Allegro i policjanci z kampanią w rzeszowskich szkołach

„Razem tworzymy bezpieczny internet”, pod tym hasłem policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wraz z przedstawicielami portalu Allegro spotykają się z młodzieżą z rzeszowskich szkół. Projekt poświęcony jest podniesieniu bezpieczeństwa młodzieży, która na co dzień korzysta z Internetu.

laptop-820274_960_720

Foto: Pixabay.com

Adresatami projektu są uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa młodzieży “w sieci”, poprzez promowanie prawidłowych postaw i zachowań w Internecie z jednoczesnym zwróceniem uwagi na potencjalne zagrożenia. Szczególne akcenty zostaną położone na bezpieczeństwo transakcji oraz płatności dokonywanych za pośrednictwem Internetu oraz budowanie świadomości, dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości.

Projekt odbywa się w dniach 15 i 16 listopada w kilku szkołach z terenu miasta Rzeszowa. Panele edukacyjne prowadzone przez przedstawicieli Allegro oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie składają się z dwóch 45 minutowych spotkań.

Dla młodzieży uczestniczącej w spotkaniu, przedstawiciele Allegro przygotowali materiały informacyjne i edukacyjne podnoszące bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Policjanci i przedstawiciele Allegro 15 listopada spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 7 oraz Szkoły Podstawowej Nr 31. W piątek odwiedzą Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Gospodarczych.

Źródło: Podkarpacka Policja

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

razem-tworzymy-bezpieczny-internet-przedstawiciele-allegro-i-policjanci-z-kampania-w-rzeszowskich-szkolach-2551-kc2