REKLAMA

Razem pili, a potem się okradli. Kobieta i mężczyzna zatrzymani za napaść na kolegę.

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Sprawcy używając przemocy okradli mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol. W ich kieszeniach funkcjonariusze znaleźli 130 złotych. Dwoje podejrzanych, kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani zaraz po przestępstwie. Już usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

wodka1

Do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą sobotę. W rejonie ulicy Świętego Mikołaja mężczyzna spożywał alkohol z dwójką znajomych. Dołączyły do nich trzy inne osoby kobieta i dwóch mężczyzn. To oni, gdy się już rozchodzili, przytrzymali pokrzywdzonego, a kobieta przeszukała jego kieszenie. Ich łupem padło 130 złotych.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu zawiadomił policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonego rysopisu, w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali podejrzewaną kobietę.
Z kolei sprawdzenie zapisów monitoringu z pobliskiego sklepu pozwoliło na zatrzymanie jednego z mężczyzn. Obydwoje zatrzymani zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego. Kobieta w wieku 40 lat i 29-letni mężczyzna trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawił im zarzut rozboju. Prokurator zastosował również wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego podejrzewanego o udział w przestępstwie.

KWP

ZDJ.: sxc.hu

 

13-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

razem-pili-a-potem-sie-okradli-kobieta-i-mezczyzna-zatrzymani-za-napasc-na-kolege