REKLAMA

Razem dla Rzeszowa stworzyło interaktywną mapę “punktów zapalnych” w mieście

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruch Razem dla Rzeszowa stworzył interaktywną mapę problemów, nazywaną przez Razem dla Rzeszowa mapą “punktów zapalnych”. Mapa ma pomóc w rozwiązywaniu problemów w mieście.

 razemdlarzeszowa

Foto: Razem dla Rzeszowa

Oddajemy do Waszych rąk interaktywną mapę punktów zapalnych w Rzeszowie. Chcemy, abyście uczestniczyli przy jej tworzeniu i aktywnie włączali się w rozwiązywanie problemów w naszym mieście. Aby polepszyć sytuację, w której wszystkim nam przyszło żyć i funkcjonować, najpierw trzeba ją dobrze zdiagnozować – czytamy na stronie ruchu Razem dla Rzeszowa.

Ruch Razem dla Rzeszowa powstał w sierpniu bieżącego roku. Tworzy go 11 miejskich stowarzyszeń, grup i ruchów mieszkańców. Główny ruchu to działania dążące do usprawnienia wglądu mieszkańców do spraw inwestycji i planowania przestrzennego na obszarze Rzeszowa.

Przypomnijmy, że we wtorek 24 listopada rzeszowscy radni przyjęli obywatelski projekt uchwały ruchu Razem dla Rzeszowa, dotyczący zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz do inicjatyw inwestycyjnych. Ma ona na celu ułatwienie mieszkańcom miasta, radnym rad osiedli oraz radnym miasta dostępu do bieżącej informacji na temat działań i decyzji mających potencjalnie istotny wpływ na zagospodarowanie przestrzenne miasta lub poszczególnych jego obszarów.

Ruch Razem dla Rzeszowa apeluje o zapewnienie aktualności informacji dotyczących polityki zagospodarowania przestrzennego i łatwiejszego ich wyszukiwania. W uzasadnieniu uchwały czytamy też, że jej inicjatorzy proszą o podjęcie działań zapewniających uruchomienie dostępu do informacji od początku 2021 roku.

Wierzymy, że stworzona przez nas wszystkich (mieszkańców) mapa, posłuży do zwizualizowania problemów w naszym mieście i przyczyni się do skutecznego zarządzania naszym miastem. Powinna mieć wpływ na proces rozwiązywania konkretnych problemów (indywidualnych, grupowych społecznych) – informuje ruch Razem dla Rzeszowa.

Punkty, które można umieszczać na mapie obejmują cały wachlarz szeroko rozumianych problemów: komunikację, ekologię, bezpieczeństwo, bariery dla osób z niepełnosprawnością, korki, planowanie przestrzenne, dostępność do usług itd. – Wy zgłaszacie, a naszym zadaniem będzie zweryfikowanie przesłanych sygnałów, zakwalifikowanie i umieszczenie na mapie – wyjaśniają twórcy mapy.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: razemdlarzeszowa@gmail.com

Źródło: red., razemdlarzeszowa.com.pl

29-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)