REKLAMA

Ratusz chce połączyć dwie ulice. Działkowcy mówią “nie”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto planuje połączyć al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego, aby odciążyć od ruchu pobliskie ulice.  Przeciwni temu pomysłowi są właściciele działek – nowa droga miałaby przebiegać przez ich grunt.

Foto: zdjęcie ilustracyjne / archiwum eSanok.pl

Foto: zdjęcie ilustracyjne / archiwum eSanok.pl

Rzeszowski ratusz od dawna miał w planach połączenie al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Inwestycja ta ma usprawnić ruch na ulicach Paderewskiego i Łukasiewicza. Nie zgadzają się na to właściciele posesji z ogrodów “Wieniawskiego” i “Zalesie”. Nowy, około kilometrowy odcinek drogi przecinałaby ich działki.

Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie utworzenie łącznika odkorkuje również ulice Kwiatkowskiego i Sikorskiego, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże zwłaszcza w godzinach porannych.

Ratusz przygotował już dokumentację inwestycji. Podobny wniosek radni złożyli już dwa lata temu, ale decyzję o budowie nowej drogi uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. Powód – zły wpływ na środowisko naturalne.

Budowa łącznika dróg w innym miejscu to dodatkowe koszty dla budżetu miasta. Jak na razie nie zapowiada się jednak na porozumienie ratusza i działkowców. Rzeszów chciałby rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku. O sprawie będziemy na bieżąco informowali na naszym portalu.

(az)

10-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ratusz-chce-polaczyc-dwie-ulicy-mieszkancy-mowia-nie-az003