REKLAMA

Rasistowskie zachowania wobec 14-letniego piłkarza Stali Rzeszów! (WIDEO)

|

Rasistowskie zachowania wobec 14-letniego piłkarza Stali Rzeszów! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Klub piłkarski Stal Rzeszów wydał specjalne oświadczenie w sprawie rasistowskich zachowań wobec 14-letniego zawodnika tej drużyny.  Dochodziło do nich podczas rozgrywek juniorów młodszych.

Przechwytywanie_99
Foto: YouTube / kanał: swojstas

Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika – czytamy w oświadczeniu klubu piłkarskiego z Rzeszowa.

Podczas meczów juniorów młodszych Stali Rzeszów przeciwko Resovii Rzeszów oraz DAP Dębica, 14-letni piłkarz Stali Wesley Omuru (rocznik 2005) został przez trenera z Dębicy nazwany “czarnuchem” (sytuację można obejrzeć na nagraniu wideo umieszczonym u góry).

Inicjowanie rasistowskich i wulgarnych zwrotów w stosunku do kogokolwiek jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, a kierowanie ich wobec dzieci, należy do spraw, które należy szczególnie twardo piętnować i eliminować – komentuje w swoim oświadczeniu Stal Rzeszów.

 

 

To nie pierwsza tego typu sytuacja. We wcześniejszym meczu obu zespołów, Wesleya miał zwyzywać zawodnik z Dębicy. Sytuacji nie usłyszał i nie odnotował w protokole arbiter spotkania. Podobnego zachowania dopuścił się jeden z kibiców. Stal opublikowała wyciągi ze sprawozdań meczów, na których doszło do rasistowskich zachowań. Klub poinformował także, że zgłosił te sytuacje odpowiednim służbom oraz PZPN-owi.

Wyciąg ze sprawozdania sędziego po meczu Stal Rzeszów vs Resovia Rzeszów, 2019-09-06 o godz. 18:00:

1937.jpg

Wyciąg ze sprawozdania sędziego po meczu Stal Rzeszów vs DAP Dębica, 2019-10-09 o godz. 13:45:

1940.jpg

Hasła tego rodzaju godzą w dobre imię sportu, który kochamy, ww. klubów, a przede wszystkim naszego zawodnika, na co, jako Klub, nigdy nie pozwolimy i otrzymał on od nas pełne wsparcie. Sprawcy zostali zidentyfikowani i będą potraktowani w najsilniejszy możliwy sposób przez Klub i natychmiast zgłoszeni policji – czytamy w oświadczeniu.

Stal podkreśla, że istotną kwestią dla klubu jest współpraca z Resovią i DAP-em Dębica w celu eliminacji podobnych zachowań w przyszłości.

Wiemy, że możemy polegać na pomocy większości fanów oraz przedstawicieli tych klubów, aby natychmiast wyeliminować te toksyczne zachowania z naszego środowiska, na co gorąco liczymy i o co apelujemy już dziś – informuje rzeszowski klub.

 

Źródło: stalrzeszow.pl

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rasistowskie-zachowania-wobec-14-letniego-pilkarza-stali-rzeszow-wideo-2307-00r2kc